Vojta Maur

Tvořit je můj základní instinkt

Street art knihovna

Vytvořeno v březnu 2017

Všude kolem nás je spousta zajímavých street artových děl od malých samolepek, pokreslených zdí až po různé druhy 3D objektů. Vzhledem k tomu, že autoři těchto výtvorů musí kvůli rozporu se zákonem zůstat v anonymitě, je tento svět street artu naprosto nezištný a oddělený od světa komerce. Street arty, které můžeme spatřit snad všude po městě se většinou udržují velmi aktuální. Nové street arty totiž překrývají ty staré, barva se loupe společně s omítkou, 3D objekty podléhají vandalismu a samolepky se vlivem prostředí po čase odloupnou a nebo vyblednou. Je to přirozený proces, aspekt času, ovšem domnívám se, že nějaké street arty si zaslouží prodloužit životnost.

A proto jsem se ty nejzajímavější díla rozhodl dokumentovat. Pro tento účel jsem v roce 2017 založil facebookovou stránku s názvem Street art knihovna, na kterou příspěvky přidávám až doposud. Kvůli oslovení více lidí jsem poté založil stejnojmennou stránku na instagramu.

Na tyto stránky se snažím přidávat hlavně díla, která nesou určitou myšlenku a estetickou část díla vnímám jako vedlejší.

 

Street art knihovna (Facebook): www.facebook.com/streetartknihovna
Street art knihovna (Instagram): www.instagram.com/streetartknihovna